facebook
logo Grupy ALAB

Promocja - Pakiet Rekreacja i Fitness Podstawowy

  

Sport to zdrowie! Sprawdź to!

 

Wakacje to czas w  którym warto zadbać o swoje zdrowie i  formę fizyczną. Należy jednak pamiętać, że nie tylko odpowiednia dieta i trening mają tu znaczenie. Badania laboratoryjne stanowią podstawę w ocenie stanu zdrowia osób, których organizm podlega regularnemu obciążeniu.

Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze sportem bądź sprawdzić jego wpływ na Twój organizm – skorzystaj z naszej oferty!

 

 

 

Pakiet zawiera badania pozwalające ocenić podstawowy stan zdrowia:

  • morfologię

  • lipidogram

  • poziom glukozy w surowicy - zaburzenia metabolizmu glukozy wpływają na funkcjonowanie organizmu w czasie wysiłku oraz są wskazaniem do zmodyfikowania aktywności i diety.

Ponadto:

  • poziom TSH - obraz czynności tarczycy, której zaburzenia funkcjonowania skutkują gorszą tolerancją wysiłku.

  • witamina D – jej niedobór jest powszechny w naszej aktywności geograficznej i należy go wyrównać przed rozpoczęciem wysiłku fizycznego. Tylko zbadanie wyjściowego poziomu witaminy D pozwoli na określenie odpowiedniej dawki suplementacyjnej.

  • AsPAT i AlAT - wysiłek fizyczny powoduje wzrost poziomu enzymów wątrobowych AsPAT i AlAT. Nie jest to zjawisko groźne, poziomy enzymów szybko wracają do normy po okresie odpoczynku. Jednak aby uniknąć niebezpieczeństwa fałszywej interpretacji poziomu wyników AsPAT i AlAT u osób trenujących warto wykonać te badania przed rozpoczęciem swojej aktywności. Pamiętajmy również, ze badania poziomów enzymów wątrobowych w czasie treningów wykonujemy po 1-2 dniach odpoczynku