facebook
x
logo Grupy ALAB
Ogólnopolska sieć laboratoriów analiz medycznych

P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG (V98)

 • W jakim celu

   

  Masz pytania związane z doborem badań lub laboratoryjną interpretacją wyników? ZAPYTAJ LABORATORIUM.

  Oznaczenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG wykonuje się w celu sprawdzenia występowania przeciwciał odpornościowych po zakażeniu wirusem wywołującym COVID-19. Przeciwciała IgG mogą zostać wykryte po upływie co najmniej 11–14 dni od wystąpienia objawów choroby.

  Badanie wykrywa przeciwciała powstałe w wyniku kontaktu z wirusem SARS-CoV-2 lub przechorowania COVID-19. Badanie NIE wykrywa przeciwciał powstających po szczepieniu. W celu oznaczenia przeciwciał wytworzonych po szczepieniu przeciwko COVID-19 należy wykonać badania P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG met. Ilościową


  Wykonanie badania w kierunku przeciwciał IgG jest szczególnie wskazane w przypadku: 

  • wykrywania osób, które przeszły zakażenie bezobjawowo lub skąpo objawowo i mogły być źródłem infekcji dla innych ludzi (tzw. „cisi” nosiciele),
  • pacjentów z powikłaniami po niedawnym przebyciu infekcji grypopodobnej, którzy nie byli badani w kierunku koronawirusa,
  • badań epidemiologicznych, mających na celu ustalenie rozpowszechnienia zakażenia w populacji

   

 • Opis badania


  Przeciwciała IgG są przeciwciałami „późnej fazy” infekcji, wskazującymi na rozwinięcie humoralnej odpowiedzi immunologicznej i świadczą o przebytym kontakcie z wirusem SARS-CoV-2.

  Zbyt wczesne wykonanie oznaczenia może dać wynik fałszywie ujemny, ze względu na tzw. okno serologiczne, czyli czas w którym  specyficzne przeciwciała nie są jeszcze wykrywalne.

  Reakcje krzyżowe (fałszywie dodatnie wyniki) występują sporadycznie ze względu na wysoką swoistość przeciwciał klasy IgG.

  Więcej o badaniach w kierunku SARS-CoV-2 na stronie: TUTAJ
   

  Osoby zainteresowane tamatyką diagnostyki w kierunku COVID-19 zapraszamy do obejrzenia webinarium, które dla naszych pacjentów poprowadziła dr n.med. Anna Strumnik, kierownik Pracowni Badań Specjalistycznych ALAB laboratoria, osoba na co dzień wykonująca testy oraz na live-czat, gdzie na Państwa pytania odpowiadali nasi eksperci.

    

 • znajdź najbliższy
  punkt pobrań
  to badanie możesz kupić w naszym
  sklepie internetowym
  zobacz
  przykładowy wynik