facebook
logo Grupy ALAB

Diagnostyka zaburzeń jelitowych - badania na nietolerancje pokarmowe

 

Panele GastroProfil, Foodprofil i NeuroProfil umożliwiają pełną diagnostykę przyczyn zaburzeń jelitowych.
 

GastroProfil diagnozuje zaburzenia jelitowe, takie jak np. zespół jelita drażliwego o podłożu nieimmunologicznym. Badanie jest całościowe i oprócz analizy statusu flory bakteryjnej obejmuje również ocenę wydajności i zdolności trawiennych oraz stanu śluzówki jelita i powiązanego z nim układu odpornościowego. Przeglądowa ocena stanu zdrowia jelit pomaga w zaplanowaniu terapii i dalszej diagnostyki.
 

FoodProfil to z kolei test nietolerancji pokarmowej, który bada nadwrażliwość na spożywanie określonych produktów, będącą nieprawidłową reakcją systemu immunologicznego. Nietolerancja pokarmowa to problem, który dotyczyć może nawet 45% populacji. Nadwrażliwości nie należy mylić z alergią pokarmową, która występuje zaledwie u 2% społeczeństwa. Testy na nietolerancje pokarmowe FoodProfil oceniają stężenia pokarmowo-swoistych IgG/IgG4 dla wybranych grup produktów spożywczych. Dzięki temu można wyznaczyć indeksy oceniające dominujący typ reakcji IgG lub IgG4 we właściwej podklasie dla poszczególnych grup produktów spożywczych obejmujących 88 lub 264 antygenów pokarmowych. Test na nietolerancję pokarmową FoodProfil 45 obejmuje tylko diagnostykę rozszerzoną w klasie IgG. Panele FoodProfil 88 i 280 obejmują diagnostykę wstępną i rozszerzoną. Badanie na nietolerancję pokarmową można wykonać w ALAB Laboratoria.

Nietolerancja pokarmowa, zwana też alergią IgG zależną, może dotyczyć każdego. Do głównych objawów zaliczane są: osłabienie, zaburzenia w pracy jelit, bóle brzucha, migreny, wymioty, biegunki czy ogólne osłabienie. Testy dostępne w ALAB Laboratoria pozwalają w szybki i bezinwazyjny sposób zdiagnozować rodzaj nietolerancji wraz z określeniem produktów, których należy unikać w diecie. Nasze badania wykrywają pokarmy tworzące przeciwciała pokarmowospecyficzne IgG, które stoją za przykrymi objawami i dolegliwościami.
 

NeuroProfil  diagnozuje przyczyny objawów psychosomatycznych wywoływanych zaburzeniami jelitowymi. W wielu przypadkach dolegliwościom gastrycznym towarzyszą zaburzenia nastroju, złe samopoczucie, niechęć do działania. W procesie zapalnym toczącym się w przewodzie pokarmowy uwalniane są specjalne mediatory, które działają hamująco na ośrodkowy układ nerwowy. Do zaburzeń w pracy układu nerwowego przyczynia się także niedobór mikroelementów, które jak wiadomo w okresie stanu zapalnego w przewodzie pokarmowych są niedostatecznie wchłaniane przez organizm.

# Nazwa badania DOSTĘPNOŚĆ W SKLEPIE ONLINE